bePROUD - Nejprestižnější tuzemské ocenění v LGBT komunitě

bePROUD - Nejprestižnější tuzemské ocenění v LGBT komunitě

Nejprestižnější tuzemské ocenění v LGBT komunitě

logo

Nominace na "počin roku" a "mediální cenu" za uplynulý rok 2018

Ve formuláři níže můžete nominovat autory/autorky LGBTQ+ lidem nejvíce přátelského POČINu ROKU, nebo můžete na MEDIÁLNÍ CENU nominovat osobu (příp. osoby), která pozitivně zviditelnila (v médiích) LGBTQ+ problematiku. Detailněji o účelu jednotlivých cen naleznete na příslušné podstránce webu. Musí jít ovšem o činy, které se staly (příp. začaly či pokračovaly) v uplynulém roce, tedy 2018.

Navrhnout novou nominaci

Uveďte i stručné zdůvodnění nominace.
Vaše jméno a e-mail nebudou zveřejněny.

 

Vyřešte příklad: 1 plus 17 se rovná

Brzy ráno a Teď není čas na hraní. Knížky pro děti nakladatelství LePress.
Nominuji Markétu Navrátilovou a nakladatelství LePress za vydání rýmovaných knížek pro nejmenší děti Brzy ráno a Teď není čas na hraní Lawrence Schimela. Máte doma batolata? A jste dvě mámy nebo dva tátové? Díky těmhle knížkám svým dětem můžete číst příběhy, které se odehrávají v rodině podobných té vaší. A protože se ilustrace líbí nejen dětem, ale i dospělým, knížky se díky distribuční síti dostanou i do dalších rodin. Batolata, která mají mámu a tátu a možná i jejich rodiče díky LePress zjistí, že rodiny malých dětí mohou mít různé podoby. I tak prožívají stejné situace, jako ostatní. LePress si cenu zaslouží i proto, že zmiňované knížky už jsou pátým a šestým titulem v řadě pro děti s LG tématikou. První knížka vyšla už v roce 2012.

čtvrtek 21. březen 2019
Jaroslava Hasmanová Marhánková a Naděžda Špatenková za odborné studie o LGBT stárnutí

Jaroslava Hasmanová Marhánková a Naděžda Špatenková jsou autorky první výzkumné zprávy o LGBT stárnutí vydané v ČR v roce 2016. V roce 2018 publikovaly každá zvlášť své další studie/texty o LGBT stárnutí, které téma přibližují odborné veřejnosti a vytvářejí předpoklady pro vznik LGBT přátelského prostředí v institucích zdravotní a sociální péče o seniory a seniorky. Jaroslava Hasmanová Marhánková studií Sexualita a stárnutí - průsečíky ticha

http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.e0623e88-10fc-4f53-acc9-81163aa3c475

 a Naděžda Špatenková tematizací LGBT v knize Sexualita a intimita v závěru života

https://doivup.upol.cz/artkey/doi-990002-7000_Sexualita_a_intimita_v_zaveru_zivota.php?back=/doilist.php&back=%2Fdoilist.php&l=CZ


neděle 17. březen 2019
Trans*parent - Den trans viditelnosti. #JsmeTrans

Akce ke Dni trans viditelnosti měla zviditelnit trans a nebinární lidi v ČR.

https://www.facebook.com/pg/transparentCZ/photos/?tab=album&album_id=1836862076609276


pátek 15. březen 2019
AsexuaLove

Jedinečný dokument Evy Lammelové, který otevřeně pojímá téma asexuality, která vedle bisexuality bývá přehlížena a nerespektována v laické ani odborné veřejnosti.

https://www.hatefree.cz/blo/rozhovory/2809-eva-lammelova

https://asexualove.webnode.cz/


pátek 15. březen 2019
Trans*parent: kampaň Spolu proti transfobii

Kampaň Spolu proti transfobii, do které se během Mezinárodního dne proti homofobii, bifobii a transfobii zapojilo množství osob jak soukromých, tak z veřejného života, aby ukázaly, že jim osudy trans lidí v ČR nejsou lhostejné.

https://www.transparentprague.cz/novinky/2018/5/17/idahot-spoluprotitransfobii


pátek 15. březen 2019
Dva tátové - vlog

Asi na mediální počin nominuji partnery Vaníčkovy a jejich vlog Dva tátové, kde seznamují s životem dvou gay-otců a náhradním mateřstvím.


čtvrtek 14. březen 2019
Manželství pro všechny (novela a petice)

Nominuji jako počin roku předložení návrhu novely Občanského zákoníku, která by měla umožnit manželství i stejnopohlavním párům, a zároveň s peticí podporující novelu. ... Tedy kampaň Jsme fér! (Poslance nenominuji, ti si to zaslouží, až to schválí. :-) )


čtvrtek 14. březen 2019
Powered by Phoca Guestbook