bePROUD - Nejprestižnější tuzemské ocenění v LGBT komunitě

bePROUD - Nejprestižnější tuzemské ocenění v LGBT komunitě

Nejprestižnější tuzemské ocenění v LGBT komunitě

logo

×

Upozornění

Nominace už jsou uzavřené. Děkujeme za pochopení.

Ocenění určené pro událost, která v uplynulém roce přispěla ke zlepšení povědomí o LGBT lidech, pomohla dobrému jménu komunity, nebo zlepšila život LGBT lidem, a to bez ohledu na to, jestli je takový počin dílem jedince, skupiny nebo celé organizace.

Nakladatelství LePress a jeho knížky Jedno morče a dvě mámy a Tango - skutečný příběh jedné tučňáčí ...
Nominuji nakladatelství Le Press za to, že nezapomnělo na děti a vydává pro ně od roku 2015 krásné knížky. V nich se děti, které mají mámu a tátu či jen jednoho rodiče, kromě krásných příběhů dočtou, že jiné děti mohou mít třebas dvě maminky či dva táty a je to tak v pořádku. Děti, které vyrůstají v duhových rodinách, zase můžou od malička číst knížky, ve kterých vystupují rodiny jako je ta jejich. A my dospělí můžeme koupit knížku, která nejen ukazuje, že diverzita ve společnosti je běžná věc, ale je i knihou, která má nádherné ilustrace a kvalitní příběh. V roce 2017 LePress vydal dvě publikace: Jedno morče a dvě mámy od Pietera Fellera a Tango -Skutečný příběh jedné tučňáčí rodiny od Petera Parnella a Justina Richradsona.

26. 04. 2018
Trans*paretn: podpůrné skupiny pro rodiny s trans dětmi
Teprve nedávno se v ČR začala věnovat péče i trans dětem, navíc se jim věnuje jen pár odbornic/odborníků pro celou ČR. Trans*parent na dobrovolnické bázi ve spolupráci s jinými odbornicemi/odborníky vytvořil a udržuje jedinečný a nenahraditelný bezpečný prostor pro podpůrná setkání rodičů a trans dětí.

25. 04. 2018
Kampaň Jsme fér
Děkuji za tuto kampaň, moc si vážím všech, kteří za ní stojí a bojují tak za legislativní změnu pro lepší život stejnopohlavních párů.

20. 04. 2018
Studie "Sešívané rodiny" a další aktivity Magdaleny Skřivánkové a Petry Kutálkové
Magdalena Skřivánková a Petra Kutálková se po několik posledních let intenzivně věnují homoparentálním rodinám, z jejich projektu skupinových setkání současných i budoucích LGB rodičů vznikla studie Duhové rodiny ve stínu státu. V roce 2017 pak vyšla studie zkoumající vztahy náctiletých dětí a jejich rodičů stejného pohlaví. Nejen za tuto studii, ale i za předchozí aktivity by si autorky zasloužili získat cenu bePROUD.

17. 04. 2018
Spuštění kampaně Jsme fér
V dubnu 2017 byla spuštěna veřejná kampaň poprvé otevřeně tematizující otevření manželství i párům stejného pohlaví. Vedle mediálních aktivit byla v rámci kampaně spuštěna i petiční akce, kdy různí lidé na různých místech v Česku oslovují své okolí i náhodné kolemjdoucí a vysvětlují celou situaci a sbírají podpisy.

15. 04. 2018
Vyoutování politika Matěje Stropnického
Matěj Stropnický se v rámci předvolební kampaně (říjen 2017) vyoutoval jako gay. Učinil tak jako první předseda politické strany v České republice vůbec. To, že vrcholový politik zveřejní svou neheterosexuální orientaci není běžné ani ve světě (na západ od nás), natož v Česku, proto je to možné považovat za významný počin.

15. 04. 2018
Jan Cína za medializaci svého 10 partnerství s Petrem Vančurou
Díky druhé řadě TV pořadu Tvoje tvář má známý hlas, jíž vyhrál, se Jan Cína objevil v desítkách článcích a rozhovorech v médiích, v nichž otevřeně a přirozeně hovořil o svém 10letém partnerství s Petrem Vančurou.

15. 04. 2018
Dokument Nerodič Jany Počtové
Dokument "Nerodič" citlivě představuje různé rodinné modely současnosti. V rámci nich rodiny homoparentální nejsou zobrazovány jako něco divného či deviantního.

12. 04. 2018
Patra
Nominuji bar/kavárnu/galerii Patra, která je je domovským prostorem filmového festivale Mezipatra. Otevřela se loni a už přinesla spoustu LGBTQ+ událostí i mimo festivalovou sezónu. Myslím, že takové místo Praze už dloho chybělo a jsem ráda, že konečně ho máme. Taky je dobré, že většina jejich událostí je English friendly, tím zaručují lepší integraci expatů a imigrantů do místní duhové komunity.

11. 04. 2018
David a Michal Vaníčkovi
Nominuji Davida Vaníčka a Michala Vaníčka, za jejich osvětové aktivity na podporu akceptace duhových rodin širokou veřejností. A to jak na sociálních sítích – FB, Instagram, Youtube kanál – tak v každodenním životě. Tím, jak otevřeně a přirozeně mluví o své rodině, pomáhají nejen duhovým rodinám, ale i celé LGBT komunitě.

10. 04. 2018
David Vanicek
Jeden ze dvou tatu, kteri normalne mluvi o duhovych rodinach a gay vztazich. Davidovi a take Michalovi DIKY

10. 04. 2018
David Vaníček
Nominuji Davida, za jeho činnost na sociálních sítích, kdy na Youtube A FB profilu přibližuje veřejnosti život jeho rodiny a pomáhá tak šířit osvětu, že i Gay pár může mít děti. Daří se mu přibližovat s lidmi, kteří by jinak s duhovou rodinou nepřišli do kontaktu.

10. 04. 2018
David Vaníček
Navrhuji Davida za to, že nechává nahlédnout do života duhových rodin a ukazuje praktickou stránku života takové rodiny, čímž pomáhá bořit předsudky a mění pohled na LGBT rodiny mající děti.

10. 04. 2018
David Vaníček
Nominuji Davida Vaníčka, za jeho činnost na sociálních sítích, kdy prostřednictvím př. Instagramu nebo Youtube přibližuje veřejnosti život duhových rodin. Díky jeho osvětě se daří téma přibližovat lidem, kteří by jinak s duhovou rodinou nepřišli do kontaktu, boří předsudky a pomáhá komunitě.

10. 04. 2018
Powered by Phoca Guestbook